Polish (PL)
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
W tym dziale będą umieszczane wątki dotyczące protokołów komunikacyjnych i wymagań dla systemów łączności.

TEMAT: Protokoły komunikacyjne - MODBUS/MOHER

Protokoły komunikacyjne - MODBUS/MOHER 2014/04/18 10:38 #12

W związku ze zbliżającym się zakończeniem wykonania robót w ramach projektu „Dostawa wraz z instalacją i utrzymanie pilotażowego modułu informacji meteorologicznej z funkcją oddziaływania na ruch drogowy” GDDKiA przekazuje do wiadomości publicznej zastosowane, w zakresie informacji meteorologicznej, protokoły komunikacyjne MODBUS i MOHER. Prosimy o analizę i weryfikację czy zamieszczony opis techniczny jest wystarczający do utrzymania urządzeń przez innego Wykonawcę, zachowując ich pełną funkcjonalność w ramach nowych umów utrzymaniowych.
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2014/04/29 13:46 przez Administrator GDDKiA.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Protokoły komunikacyjne - MODBUS/MOHER 2014/04/29 13:45 #14

W związku ze zbliżającym się zakończeniem wykonania robót w ramach projektu „Dostawa wraz z instalacją i utrzymanie pilotażowego modułu informacji meteorologicznej z funkcją oddziaływania na ruch drogowy” GDDKiA przekazuje do wiadomości publicznej rozszerzenie opisu protkołu komunikacyjnego MODBUS/MOHER o dane dotyczące znaków o zmiennej treści. Prosimy o analizę i weryfikację czy zamieszczony opis techniczny jest wystarczający do utrzymania urządzeń przez innego Wykonawcę, zachowując ich pełną funkcjonalność w ramach nowych umów utrzymaniowych.


Plik załącznika:

Nazwa pliku: OpisprotokowModbus_Moher_meteoVMS.pdf
Wielkość pliku: 483 KB
Ostatnio zmieniany: 2014/04/29 13:51 przez Administrator GDDKiA.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Protokoły komunikacyjne - MODBUS/MOHER 2014/05/16 15:14 #15

  • traffic
  • traffic Avatar
  • Offline
  • Początkujący
  • Posty: 4
  • Oklaski: 0
Wygląda to na rozsądne rozwiązanie, agent MOHER odczytuje lokalne parametry i wpycha je do serwera. Pytanie czy id w komunikacie do serwera oznacza id danej lokalizacji czy id rekordu danych. Wtedy trzeba wyeliminować możliwość konfliktu z danymi z innych lokalizacji.

Druga sprawa to czy raz dostarczona funkcjonalność po stronie serwera ma działać z rozwiązaniami wszystkich dostawców urządzeń drogowych czy każdy z nich będzie musiał coś dorobić po stronie serwerowej?
Ostatnio zmieniany: 2014/05/17 19:57 przez traffic.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Time to create page: 0.113 seconds